Zamansız Zamanlar

Peşi sıra geçiyor zaman. Kimisi vakitsiz kimisi vakitli. Ellerimizde kol saatleri ve cep telefonlarımızda kurulmuş alarmlar. Telaş içindeyiz azizim telaş…Yapmamız gereken onca işimiz olduğunu sanıyoruz. Aslında boşa kürek çekiyoruz. Peki bu acele neden? Cevabı yok azizim, hep kendimizi düşünerek hareket ettikçe, çevremizdekileri görmedikçe, aynaya bakıp kendi kendimize gülmedikçe, insanları anlamadıkça, kırmızı ışıklara uymadıkça, saygılı olmadıkça, sevmedikçe, her sokak başında sokakta yaşayan hayvan dostlarımıza bir kap su bırakmadıkça, dolmuşta para üzerini uzatmadıkça, Halil Sezai şarkılarını dinleyip moda girmedikçe, yeşilliklerde yuvarlanmadıkça, sahilde yalın ayak yürümedikçe, kitap sayfalarınızı aralamadıkça bir cevabımızın olmasını bekleyebilir miyiz?

Hayır azizim, dedim ya zamansız zamanlar…

Hey zaman! Önüm arkam sağım solum sobe benim. Planlı yaşamanın bana vakit kaybettirdiğinin farkındayım. Ne yani zamansız yapsak onca işimizi, ne olur? Hor mu görülürsün, dakik biri olmadığın için sevilmez misin yoksa? Bırak bunları bırak; gel zamansız zamanlarda yolculuk edelim azizim. Dünya bizim için ölçülmüş bir kumaş. Ne kadar desen çizebilirsek o kadar şaheseriz. Radyodan geliyor yine bir Cem Karaca sesi…

Dünyam rengarenk olsa ne fayda, insanlar siyaha bürünmüşken. Esiyor yazdan kalma bir rüzgar, ta kalbimin içine. Sanırsın bir yaz sevdiceğim yaklaşıyor. Hayır hayır aslında zamanımız dar ve yazı bekleyecek vaktimiz yok. Saat 06:58, iki dakika sonra alarmım çalacak. Biraz daha uyumam gerek. Ve uyku bastırır bir anda 07:00 oluverir. Ne o kurduğumuz hayallerin hepsi boşa mı gitti yani?

Gider tabii azizim, dedim ya zamansız zamanlar…

Akşamdan kalan çayı demlemek mi yoksa fırından çıkmış taze ekmeğin sıcaklığına doymak mı?

Günüm gün değilse ne akşamdan kalan çayı içerim ne de fırından taze çıkmış ekmeğe doyarım. Bir kuş sütüm eksikse olmaz olsun öyle kahvaltı. Hadi oradan kim bulmuş ki kuş sütünü azizim? Sofrada yoksa sevdiklerin istediğin kadar tavşan kanı çayın olsun.

Sana sesleniyorum dünya ”Çek arabanı bu hayat benimdi!”

[Toplam:7    Ortalama:5/5]

You may also like...

Bir Cevap Yazın