SİZDE BİR KALEMLE EŞYALARI CANLANDIRMAK İSTER MİSİNİZ ?

[Toplam:2    Ortalama:5/5]
3doodler-kalem-600x330

SİZDE AKLINIZDA Kİ EŞYALARI CANLANDIRMAK İSTER MİSİNİZ?

Hepimiz doğuştan bir şeyler karalamaya müsaitiz. Çoğu insana kalem, kağıt ve biraz da zaman verdiğinizde sayfayı hayallerindeki meyvelerle dolduracaklardır. Bir kalem ile elinizi havada gezdirerek üç boyutlu şekil, oyuncak, heykel, basit bir mimari yapı, bunların hepsini elde ettiğinizi bir düşünün.

Son yılların en büyük keşiflerinden biri  üç boyutlu kalemler işyerlerine ve evlerimize yerleşmeye başlayacak. Oldukça basit kullanılabilen 3Dkalem de diğer üç boyutlu ürünler gibi ABS plastik ve PLA kullanıyor. Herhangi bir program ya da bilgisayara ihtiyaç duymadan kullanabileceğiniz ürün ile gerçek anlamda havaya yazı yazabilirsiniz.
3Dkalem sadece 18 cm uzunluğunda ve 20 mm kalınlığında. 65 gram ağırlığında olan bu ürün işlemek için ihtiyaç duyduğu gücü ise 12 V adaptörü sayesinde elde ediyor.

Halen en uygun fiyatlıları 1500 USD civarında olan 3D yazıcıların ucuz, pratik ve kullanışlı bir örneği de ”3Dkalem”. Bir silikon tabancası mantığıyla çalışan 3Dkalem, üzerine takılan ABS ya da PLA plastik maddeleri (Siyah, beyaz, kırmızı, yeşil, mavi, sarı) 200°C’ lik  ısı yardımıyla eriterek üç boyutlu çizimler yapılmasına imkan sağlıyor. 65 gram ağırlığa ve 2 cm genişliğe sahip olan kalem, oluşturulan farklı parçaların birleştirilmesiyle de ortaya oldukça farklı ve kapsamlı işler çıkartılmasına ön ayak oluyor.

3Doodler prize takılarak aynı bir sıcak silikon tabancası gibi kullanılıyor. Kalem çizim esnasında ucundan erimiş sıcak plastik sızdırıyor ve bu plastiğin özelliği ise dışarı çıkar çıkmaz katılaşması ve kullanıcılara diledikleri şekil ve sembolleri oluşturmalarına izin vermesi. Üreticileri bu ürünün direk olarak havada veya yüzeylerde kullanılabileceğini söylüyorlar.

Şu anda bazı internet siteleri bu özelliklere sahip kalemi cüzi miktarlara satışa çıkarmış durumda bu işe ilgi duyan insanları kolaylıkla buna sahıp olma şansı tanıyorlar. Sizde kafanızdakı herhangı bir şekili canlandırmak istiyorsanız buna başvurabilirsiniz.

 

You may also like...

Bir Cevap Yazın