Hızlı Şarj

   eton-boostturbine-2000-hand-crank-rechargeable-emergency-cell-phone-charger-2Günümüzde gelişen teknolojiye ayak uydurmamak imkansız hale geldi. Hepimiz  teknolojinin içine hapsolduk ve teknoloji hayatımızın önemli bir parçasında yer aldı. Akıllı telefonlar elimizden düşmez oldu. Her an yaşamdan kopmamak, medyadan bir şeyler kaçırmamak ve insanlarla iletişimi maksimum seviyede tutmak için çabaladık. Biz her anı telefondan takip etmeye çalıştıkça akıllı telefonumuzun pili buna dayanamaz noktaya geldi. İşte bir telefonun da aklı ancak buraya kadar demek ki. Prizlerden bağımsız halde yaşamamıza olanak sağlaması için ABD’de bilim insanı yaklaşık olarak bir dakikada telefonu tamamen şarj edebilecek bir pil geliştirdi. Bu pilin hızlı şarj edilebilir olmasının yanında güvenli olması da önemli bir özelliği. Çünkü tutuşabilen lityum pillere göre yanma olasılığı daha düşük bir seviyede. Bir diğer özelliği ise esnek  olması, katlanabilmesi ve bükülebilmesi bu sayede esnek elektronik cihazlarda da kullanılabilmesi sağlanıyor.

   Biliyoruz ki günümüzde kullanılan kalem ve ince kalem formundaki alkali pillere göre de oldukça çevreye duyarlı bu alüminyum piller. Daha önce de bu tarz piller üretilmiş fakat bu derecede başarılı olamamıştır. Yeni pil 2 volt kadar elektrik üretme kapasitesine sahip.

   Görünen o ki artık prizlere bağımlı yaşamaktan kurtulacağız. Bu yenilik sayesinde de şarj bitme meselesi tarihin derin sayfalarına karışacak gibi görünüyor.

[Toplam:2    Ortalama:5/5]

You may also like...

Bir Cevap Yazın