Bunlar Hep Bedava Biliyor musunuz?

0

merve

Zaman,su gibi akıp geçen zaman… Değerini bir türlü tam anlamıyla kavrayamadığımız,kavramak içi ise uğraşmadığımız zaman. Oysa ki ne önemli bu kelime:ZAMAN!

Hep soruyorum kendime bir insan zamanını değerlendirmek için ne gibi aktiviteler yapar, nasıl değerlendirir bu zamanı? Kimisi gezip eğlenirken, kimisi yokluk çekerken, kimisi insanlara yardım ederken, kimisi de boş boş otururken geçirir bu zaman kavramını. Ne zaman, nerede, nasıl ve daha bunun gibi bir sürü soru. Fakat dikkat edince hepsinin vardığı ortak nokta yine ZAMAN. Düşünüyorum bazen herkes birbirini sevse-sevilse, güzel konuşsa, insanların halinden anlamaya çalışsa, zaten düşmüş diye düşen birini öyle oracıkta bırakmasa ayağa kaldırsa, ağlayanı güldürse, gülenle birlikte gülüp ona eşlik ederek karşısındakinin sevinci iki kat yaşamasını sağlasa, kırdığı birinin gönlünü alsa ve daha niceleri… Nasıl olurdu acaba? İnsanlar keşke bir bilse aslında tüm bu şeylerin bedava olduğunu ve zamanı değerlendirmenin böyle bir yolu olduğunu.

Her şeyin güzel bir sonu olduğu gibi bu yazının da bir sonu olmalı artık. Bütün bu şeyleri yapmak ne para ister ne de başka bir şey. Bunun için gerekli olan tek şey ZAMAN. Benim ne yaptığımı merak ediyorsanız eğer; ben zamanımın çoğunu böyle bu şekilde geçirmeye çalışıyorum ve bu durum beni çok mutlu ediyor. Deniyorum, hissediyorum ve keyif alıyorum. Siz de denemeye ne dersiniz, böyle hissedip mutlu olmak istemez misiniz? Bence bir düşünün…

[Toplam:4    Ortalama:5/5]

Bir Cevap Yazın