Hislerimizin Uğultusu

1

Müzik hissin uğultusudur.

-Oscar WİLDE

Müzik ruhu binlerce eşsiz kelimeyle doldurur. Aklınıza gelen gelmeyen ne varsa, duygularınızı yansıtmanıza yardımcı olan eşsiz bir fırsat gibidir. Oscar WİLDE’nin bu sözüne katılmayanlar da olabilir belki. Her düşüncenin karşıt bir yansıması da vardır elbette. Buna saygılıyım. Fakat ben tamamıyla katılıyorum.

Düşünün şimdi. Çok sevdiğiniz, hatta çoktan da öte yıllar geçmiş olsa bile hala dinlemek isteyeceğiniz bazı müzikler vardır. Onları açın hatta. Burada size küçük bir tavsiye de verebilirim. Biraz akustik müziğe meraklıysanız REDD (don kişot, prensesin uykusuyum, dünya) sizin için iyi bir seçim olacaktır.

Evet seçimi yaptıysanız ya da kendinize ait sizi olduğunuz yerden alıp bambaşka bir dünyanın içine sürükleyen müziğiniz hazırsa devam edelim. Şimdi tamamen oraya odaklanın. Ne hayal kurmak istiyorsanız geçirin aklınızdan. Kimse aklınızın içini göremez sonuçta. Yada yaşadığınız güzel anları tekrar yaşamak istiyorsanız, bunun için belki özel bir şarkınız da varsa tadından yenmez bir yemek gibidir hayat.

Şimdi tamamen hislerin uğultusuna dönüştü her şey. Belki çok sevdiğiniz bisikletinize binerken, belki çok uzak bir tepeden aşağı bakıp dünyaya kafa tutarken, belki çok sevdiğiniz insanların yanında yada sadece yürürken düşünebilirsiniz. Sadece dinleyip anı da yaşayabilirsiniz.

Her şey ayağınızın altına serili bir masal dünyası gibi olur. Dönüşüm yaşanır adeta. Bunun için kendinize zaman ayırın. Ve ne kadar çok zaman ayırırsanız o kadar çok yaşayabilirsiniz bu hisleri. Belki beş dakika, belki beş saat; ama mutlaka ayırın. Güzel hisleri her zaman yaşama fırsatı karşımıza çıkmıyor. Bunu sadece müzik dinleyerek yapabiliyor olmak bu hayattaki en şanslı anlarımızdan olmalı.

Tuğba Yılmaz

[Toplam:2    Ortalama:5/5]

1 Yorum

  1. Müzik insanın içindedir Kalbinde, yüreğinde ve beyninin içindedir. Onu ordan kimse alamaz. Hiç kimseler ona erişemez engelleyemez ve silemez. Müziği değerli kılanda budur işte. Müzikle ilgili yazılarınız güzel sevdim..

    Reply

Bir Cevap Yazın