Noel – Kutup Ekspresi

0

Noel’in ekonomik yönü gittikçe önem kazanıyor, dini anlamını kaybedip ticarileşmeye yöneliyor, hediyeleşme bayramı, alışveriş cümbüşü olarak görülüyor.

Eğlenmek için insan kendini şartlamalı mı yoksa istediği bir günü noel’e mi çevirmeli bilmiyorum. Sevdiklerimizle eğlenmek için bu günü beklememeliyiz, böyle özel günlerde değil de özel hissettiğimiz anlarda birbirimize sarılıp birbirimizle hediyeleşmeliyiz. Güzel olan yanı sadece insanların mutlu gülümsemelerinin olması bugün ve kendilerine veya çevresindekilere zaman ayırabilecekleri bir gün bugün.

16105631-noel-baba-evde-şömine-ve-noel-ağacı-yakınındaki-küçük-sevimli-çocuk-için-bir-hediye-verir

Bazı ülkelerde Noel Baba grottoları kurulur ve çocuklar Noel Baba kılığındaki oyuncuların dizlerine oturarak hediye olarak ne istediklerini söylerler.

Dünya’da en masum varlıkların çocuklar olduğunu ve her anlarında mutlu edilmeleri kanısındayım. Çünkü umut dolu bir dünyaları var çocukların, büyük hayalleri var ‘düşe kalka büyüdükleri’ ve korkusuz yaşadıkları hayal güçleri var. Bu yüzden noel günleri onlar için özel bir gün oluyor. Düşündükleri bir arabanın, bir bebeğin hayalini ümit ederek uyuyorlar. Bu yüzden en masum düşlerle uyuyan çocukların yılı olsun bu yıl. Çocuklarının düşlerini hep mutlu hayallerle süslediği ailelerin yılı olsun ve tüm dünyada kutlanan yeni yılın neşesi dil, din, renk ayrımı yapmadan gülümseyebilen, birbirlerine sarılabilen çocukların yılı olsun ve dilerim inandığınız şeylerin peşinden bir çocuk cesaretiyle gidersiniz. 

Çam ağacı yaprak dökmeyen bir ağaçtır ve ölümsüz bir yaşamı simgeler.

Ölümsüz ve mutlu gülümsemelerinizin hiç bitmeyeceği, bir yıl dilerim… 

Bugün yeni yıla evde girecekler için önerebileceğim, Tom Hanks’ın seslendirmesiyle izleyebileceğiniz ‘Kutup Ekspresi’ güzel bir film.

Geçirdiği Noel’ler nedeniyle artık Noel babaya olan bir inancı kalmayan küçük bir erkek çocuğu, oldukça tuhaf bir trene atlayarak hiç bilmediği yollara düşer. İnancını sorguladığı için gideceği yere varmak onun için çok da heyecan uyandırıcı değildir. Ancak trenin içi kesinlikle öyledir. İçerisinde bir sürü mucizenin yaşandığı bu tren, Noel Baba’nın ikamet ettiği Kuzey Kutubu’na doğru yol almaktadır.

İyi Seyirler…

Bir Cevap Yazın