Uzaktada olsa birlikteyiz

Hayatımızı derinden etkileyen salgın haberini öğreneli üstünden epey zaman geçti. Bu süreç, aslında olmasını istemediğimiz ama olması gereken bir çok yönü olan bir süreçti. Evimizde kaldık, dışarıya çıkamadık, sevdiklerimiz ile görüşemedik ve rutin hayatımızdan geri kaldık. Peki bizlere ne kazandırdı bu süreç? İlk önce bir şeylerin farkına varmamızı sağladı bana kalırsa. Çünkü sorgulamaya ve düşünmeye başladık. Evimizde ailemiz ile çokca zaman geçirerek aslında ihtiyacımız olan zamanları kazandık. Yeni aktiviteler öğrenip can sıkıntımıza çözümler aradık. İş sıkıntısı çekenler ise herkesin eşit olduğu bu süreçte büyük balıkları geçmenin ve onların seviyesine ulaşmanın avantajını yaşadılar.

Bunların yanında evimizde kaldığımız bu dönemde zamanı nasıl değerlendirmemiz gerektiği akıllarda soru işareti oluşturdu. Biz evde iş için çalışmalarımızın yanı sıra, sıfır atık çalışması yaparak atık gıda kutularından saksı yaptık. Bahçemizde sebze ve meyvelerimizle daha çok ilgilendik. Daha çok kitap okuduk ve aile içi sohbetlerimize daha çok vakit ayırdık. Yapmayı en çok sevdiğim hobilerimden biri olan çizim çalışmalarına daha fazla vakit ayırdım. Ve özlem duyduğumuz çevremiz ile online olarak daha fazla görüştük.  Bunlar bizlere hem fiziki becerilerimize hem de kişisel düşüncelerimize çok fazla şeyler kattı.

Bizlerde yeni dönemde gönüllü sadelik ailesi olarak online ortamda çalışmalarımıza devam edeceğiz ve bu dönemi uzakta da olsak hep birlikte atlatacağız. Hayatımızda ilk defa böyle bir deneyim yaşıyor olsakta yeni dönem için çok heyecanlıyız ve bu günlerin geçeceğini umutla bekliyoruz. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir