AŞK UCUZLAŞTIRILMIŞ

İnsanların kontrol edemediği duygular vardır. Beyin olarak farklı düşünürken kalben farklı hareket etmek gibi zıt duygular vardır. Ufak ama insana özgü hisler her zaman daha masumdur.

Aşk insanlar için kutsal, önemli ve özel bir histir. Günümüzde bu kelimeyi çok fazla görüyoruz fakat doğru olarak kullanılıyor mu? Teknolojinin hızla ilerlemesiyle sosyal medyanın çok kullanılmasıyla insanlar duygularını daha fazla belirtmeye başladı. Kimisi gerçek kimisi gösteriş olarak kendine göre aşk tanımları yapıp herkes kendini bir yazar olarak görüyor. Hiç bilmediği yazarları şairleri paylaşıp bu konu ile ilgili bilgili görünmeye çalışılıyor. Aşk birini koşulsuz, istem dışı olarak birine bağlanmak, sevmektir. Aşk tasavvuftur. Tanrının varlığı ve ona hissedilen sonsuz sevgidir. Aşk bir evladın kokusudur. Aşk ailenin dostun varlığıdır. Birçok yazar, şair, sanatçı bu konu hakkında güzel eserler çıkarmıştır. Fakat bu kelime günümüzde git gide basit ve sıradanlaşmıştır. Herkes çok acı çekiyor çok mutsuz olarak görünüyor veya gösteriliyor. Küçükten büyüye doğru basitleşen bu kavram artık hissedilerek değil gösteriş olarak kullanılıyor. Ne yazık ki aşk ucuzlaştırılmış. Mecnun Leyla’nın aşkından çöllere düşmüş daha sonra ilahi aşk ile tanışmıştır. Bu kadar kutsal olarak ilerleyen bu kelime artık insanların ucuz işlerini kurtarmak için kullanılıyor.

Teknolojinin ilerlemesiyle dikkat çekmek  veya para kazanmak için bu kelimeyi kullanmak yerine gerçekten hissederek karşı tarafa duyguların aktarılması daha uygun olur. Aşkı basitte indirgemek ise nice sanatçı, yazar, şairlere saygısızlıktır. Çünkü aşk sonsuz kutsallıktır.

One Comment

  1. Güzel tanım 👍🏻

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir