Hayata Gülümse :)

Dünyaya ilk gözümüzü açtığımızda ve ilk nefesi ciğerlerimize çektiğimizde ağlamaya başladık. Bizim ağlama sesimizle onlarca insan gülümsedi, onca insana neşe kaynağı olduk. İnsan en çok uykudan uyandığında gülümseyemez. Uykudan ilk gözünüzü açtığınızda hayata gülümseyin.

Bu sabah bir ritm oluşturun dilinizde, bilindik bilinmedik veya saçma sapan ritimler ve güne içten içe dans ederek başlayın. Yatağınızdan yüzünüzü yıkamaya gidene kadar kendi ritminiz ile ruhunuzu dans ettirin ve ömrünüz boyunca bunu tekrarlayın.

Hayata Gülümse

Ruhunu Dans Ettir

Merhaba De

Gülümsediğiniz anları unutmazsınız hiç; en mutlu anlarda fotoğraf çeker, en özel anları beyninize kazırsınız ve bu anları hatırladıkça gülümsemeler olur yüzünüzde.Bu yüzden kahkahalı anlarınızı çoğaltın. ‘HAYAT’ kocaman bir kelimedir, hatta kocaman bir cümledir ve hatta kocaman bir ömür…

‘Gülümsemek’ diyorum inatla! Hayatın durma noktası olarak kabul ettiğiniz anlar olacaktır, bu yüzden sizi hayata tutunduracak gülüşler yerleştirin zihninize.

Ruhunu Dans Ettir; Her sabah uyandığın gibi uyandın bu sabah, bir ritim var dilinde. Yüzüne çarpacak buz gibi suya hazırlanıyor önce ellerin sonra yüzün, gözlerin, kirpiklerin, dudağın…

Bu sabah bir şeye kızdın herhangi bir şey… Sinirini beynindeki düşünceleri bir kenara bırak anında gülümse. Gergin olduğun anda sıkışan sinir sistemin bir anda gevşeyecek, kan dolaşımın normale dönecek ve gülümsemeye devam edeceksin. 

Yaşlandığınızı hissetmeye başladığınız anlar olacak; yanak ve göz çukurlarınız çökecek, elleriniz kırışacak; ama yüzünüzdeki gülümsemeyi bırakmadığınız sürece kırışıklıklarınızı, saçlarınıza düşen her akı seveceksiniz.

Ve Hayat; Buz kesmiş bir bedenin soğukluğunda olacak bir sabah…

İnsan artık gözleri görmeyen, hissiyatı olmayan, konuşamayan ve onca gülümsemeye rağmen bir sabah seni umarsızca ağlatan ; elleri, bedeni buz kesmiş, beyaz bir örtü ile giyindirilmiş, cansız bir varlıktır.

Bu yüzden; İnsan hep 28 yaşındadır.

Hayatı, sizin için değerli olan birini kaybettiğinizde anlarsınız. Ölüm kelimesi üşütür bedeninizi, o an hayatın onca zorluklarına neden göğüs gerdiğinizi düşünürsünüz. Bu yüzden hiç ölmeyecekmiş gibi yaşamak yerine her an mutlu yaşayabilmek için çabalayın.

Hayat size verilen kutsal bir hediyedir.

Mutlu anlarınızı çoğaltın.

Sevmek istediğinizde sevin.

Ailenizle zaman geçirin.

Bazen düşünmeden hareket edin.

Hata yapmaktan korkmayın.

Yapmak istediklerinizi şuan yapın.

*Hayatınızı 100 yaşına kadar sürdüremeyeceğinizi düşünerek, daha fazla gülümseyerek yaşamanız dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir