Ertelemeyin!

Bir meyve tabağı hazırlayıp gözünüze en güzelini kestirip en son onu yediğiniz olmuştur muhakkak. Neden ilk tatmak varken en güzelini en sona  saklarız ki …

En güzel kıyafetlerinizi en özel günlerde, iş yerinde, arkadaş sohbetlerinde, alışverişte giydiğinizde olmuştur. Bir pazar günü çok nadirdir güzel kıyafetli ve makyajlı kadınlar veya ütülü gömlekli erkekler görmek. Peki neden ?

Mesela misafir koltuklarımız vardır özenle baktığımız, evin salon bölümünün kapısı sıkı sıkı kapalıdır toz zerresi dahi giremez o kapıdan içeriye. Takımı bozulmasın diye sadece misafire çıkarılan yemek takımları… Düşününce; üzerine uzanıp televizyon izleyemediğim, dergimi, kitabımı okuyamadığım veya çocukların üzerinde zıplayamadığı o koltuk takımları neden var? Peki o itinayla serilmiş halı. Bir bardak çaydan nasibini almamış o halı neden serili yerde ?

Düşününce kısıtlıyoruz hayatımızı.

Bugün en çok sevdiğiniz meyveyi ilk önce yiyin, en çok sevdiğiniz kıyafetlerinizi başkaları için değil kendiniz için giyinin, salondaki hiç eskimeyecekmiş gibi duran o koltuklara kirletme korkusu olmadan oturun, sevdiğinizi söyleyin ve hiç görmeyecekmiş gibi sarılın.

En güzel dediğiniz şeyler şuan yapılmalı, hayatı ertelemeyin.

Mutlu Günlere. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir