McFarland, USA

Vizyon Tarihi: 26 Haziran 2015
Yapımı: 2015 – ABD
Tür: Dram, Spor
Yönetmen: Niki Caro
Oyuncular: Kevin Costner , Maria Bello , Diana Maria Riva , Morgan Saylor , Chris Nuñez
Senaryo: William Broyles Jr. , Grant Thompson
Yapımcı: Mark Ciardi , Gordon Gray

Where is McFarland?
Zor yaşamlar, imkansızlıklar, zorunluluklar ve bunların yanında küçük bedenlerde kocaman yürekler; bayanlar baylar Mcfarland ’a hoşgeldiniz.
Filmimiz 1980‘lerde Amerika’nın neredeyse en fakir ve yoksul kasabalarından biri olan McFarland ’ta geçiyor. Koç Jim White’ın kariyerinde yaşadığı sorunlardan sonra bir sonraki ve aslında mecburi durağı olan bu kasaba McFarland; genç, yaşlı, çocuk ayırt etmeksizin işçi olarak, ırgat olarak hayatlarını sürdürüyorlar. Spor, aileler için oldukça gereksiz bir aktivite, hele ki zamanın ‘’zengin okulu uğraşı’’ kros yarışları ise tam anlamıyla böyle. Lakin Koç White çıktığı bu yolda erken havlu atmayacak ve yüreklerimizi saran sımsıcak bir başarı hikayesini başlatmış olacak.
Filmin içine sizi çeken başka bir unsur ise senaryonun gerçek hayattan uyarlanmış olması. Yönetmen zamanın kros takımını ve Koç White’ı da film sonunda izleyicisi ile buluşturuyor. Başarının vermiş olduğu haz ve sevinç kuşkusuz hepimizi etkileyen duygular. Bir de bunu zor koşullarda elde etmenin verdiği duygu yükü eklenince filmde bir çok nokta da duygu patlaması ile karşılaşıyorsunuz.
Son zamanlarda beni en çok etkileyen filmler arasında yer aldığını söyleyebilirim. Usta oyuncu Kevin Costner ‘ı başrolde gördüğümüz McFarland, USA kesinlikle izlemeye değer. Şimdiden iyi seyirler dilerim…

MEDİNE TOKAY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir