Girişimcilik Adına Güzel Bir Sohbet Gerçekleştirdik

 

Çekmeköy “METRO İSTASYONU”

 

İstanbul Çekmeköy’de bir kaç yılda gözle görülür şekilde ilerleme kaydeden işletmeye gittik ve işletme sahibi Rıza Çınar’la kısa bir sohbet gerçekleştirdik.

-Merhabalar, hazırsanız ilk soruyla başlamak istiyorum. Kaç yıldır bu işletmenin sahibisiniz ?

–Merhabalar, 4 yıldır bu işletmenin sahibiyim ama yaklaşık 1 aydır yeni yüzümüzle hizmet vermekteyiz. Kafe ve restoran bölümü olmak üzere toplam 2 bölümden oluşan 140 kişilik bir kapasitemiz bulunmaktadır.

-Peki işletmenizi kurarken beklentileriniz neydi ve geçen 4 yıl sizin sizin için beklentilerinizi gerçekleştirme fırsatı vermiş midir ?

–Aslında işletmeyi açarken hedefimiz bu bölgede bir zincir oluşturmaktı ancak daha sonra, kafemizin 1 metre yanına açılması beklenen bir metro istasyonu dedikodularını aldık, bu haber daha sonra kesinleşti bu kesinleşmeyle birlikte tek merkezden devam etme ve tüm çabamızı bu yöne aktarma doğrultusunda karar aldık.

-Mekanınız ismini de buradan alıyor sanırım, peki bu istasyon sizin için büyük bir fırsat mı ?

–Evet mekanımızın ismini de yaklaşık 1 ay önce yeni yüzüyle birlikte değiştirdik, bizler için çok büyük bir fırsat ancak ne olursa olsun etkili adımlar için, güler yüz ve güvenilirlikten asla taviz vermemeliyiz aksi takdirde bu kalabalık bizim için ters yönde sonuçlanabilir.

-Peki devam edelim Rıza Bey, işe alımlarda neye dikkat ediyorsunuz ?

–İşe alımlar için öncelikli koşulumuz tecrübe oluyor tabii ki, ancak öyle istekli güler yüzlü arkadaşlarımız tarafından iş başvurusu alıyoruz ki haliyle onları 3 günlük deneme süresine tabii tutuyoruz. Bu deneme süresinde dahi kesinlikle ücretli çalışanımız oluyorlar ve emeklerinin karşılıklarını alıyorlar. Eğer bu süreçte bizleri memnun etmelerinin yanında kendileri de memnun kalıyorlarsa birlikte hizmet ortağı oluyoruz.

-Peki son olarak bir çok kafe ve restoranın olduğu bir yere çok sonradan gelerek nasıl bu kadar tutunabildiniz ve şu anda en çok tercih edilen yerlerin baş sıralarında geliyorsunuz ?

–Bakınız, aldığınız para size keyif vermeli, personeliniz gülebilmeli, bir müşteri yemeğini yerken ya da kahvesini yudumlarken hijyen konusunda çok rahat olabilmeli. Biz burada müşteri ve çalışan ilişkisinin merkezini çok güzel oluşturduk. Kaliteli ve güvenilirliğin adresi olduk hep eleştiriler bu yönde ve olumlu ayrıca mutfağımız her zaman tüm müşterilerimizin kontrolü için açıktır.Son olarak, bana göre gelen misafirlerinizi mutlu edebildiğiniz kadar mutlusunuzdur, umarım bu memnuniyetleri aynı yönde ilerleme kaydeder.

-Peki sizlere teşekkür eder iyi günler dileriz.

–Ben de sizlere teşekkür eder iyi günler dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir