Jack Ryan: Shadow Recruit – Gölge Ajan (2014)

Tom Clancy’nin yarattığı bir karakter olan Jack Ryan, Gölge Ajan filmi ile karşımıza çıkıyor. Star Trek hayranları başrolümüz Jack Ryan’ı hemen tanıyacaktır. Açıkçası ben de başrolde Chris Pine var diye izledim ve hiç pişman değilim.

 

 Eski bir asker olan Jack Ryan yaralandıktan sonra askerliğine devam edemiyor ve asıl işi olan finansal analist olarak Wall Street’te göreve başlıyor. Tek farklılık ise CIA için çalışıyor olması. İşte heyecan tam olarak buradan sonra başlıyor. Bir Rus milyarderin hesaplarındaki tersliği fark eden Jack, teröristlerin hazırladığı planı hemen fark eder. İlk olarak sadece keşif için Moskova’ya gitmesi gerekirken bir anda kendini olayların içerisinde bulur. Bu olaya hiç hazırlıklı olmayan CIA, tek kozu olan Jack’i kullanmak zorundadır. Ekonomisini yerle bir edecek olan bu terör saldırısını acaba Amerika engelleyebilecek mi?

 

 Yönetmenliğni ve oyunculuğunu Kenneth Branagh’ın yaptığı film, müthiş bir aksiyon içeriyor. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Çerezinizi alın ve 1 saat 40 dakikalık bir maceranın içine atılan. 

Bu arada izledikten sonra yorum yapmayı unutmayın, sizin yorumlarınız diğer izlemeyen arkadaşlarımız için yararlı olabilir.

İyi Seyirler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir