GÜLSEREN BUDAYICIOĞLU

Yazar incelemerimizden 1.sini gerçekleştiriyoruz. Yazarımz Gülseren Budayıcıoğlu. Kendisi hem yazar hem de psikiyatristtir. Ankara’da dünyaya geldi. İlkokuldan sonra TED Ankara Koleji’ne, Kolejden sonra Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesine girdi. Tıp öğrenimi sırasında, önce TRT Ankara Radyosu’nda, daha sonra da TRT televizyonunda 5 yıl boyunca kadrolu spiker ve sunucu olarak görev yaptı. 1977’de uzman oldu ve 1982 yılına kadar aynı üniversitede öğretim görevlisi olarak meslek yaşamına devam etti. Bu dönemde bir yıl süreyle, Hacettepe Üniversitesi ve TRT’nin iş birliği ile hazırlanan ve TRT Televizyonlarından canlı olarak yayınlanan, “İnsan ve Dünyası” adlı sağlık ve eğitim programlarında, yapımcı ve sunucu olarak görev aldı. 1982 yılında Üniversite’den ayrıldı. 2005 yılına kadar, Ankara’da serbest hekim olarak çalıştı. 2004 yılında, farklı tanı gruplarından hastalarıyla görüşmelerini bire bir kaleme alarak “Madalyonun İçi” adlı kitabı yazdı.

07.03.2005 tarihinde en büyük hayalini gerçekleştirerek, kişilerin sosyal güvencelerini kullanarak başvurabileceği, T.C. Sağlık Bakanlığından ruhsatlı Ankara’nın ilk özel psikiyatri merkezi olan Madalyon Psikiyatri Merkezi’ni kurdu. Öyle bir klinik ki, incelemelerime göre her gün yüzlerce hasta en iyi koşullarda bakılabiliyor ve buraya sadece maddi durumu iyi olanlar değil, isteyen herkes gelebiliyor. Beş doktorla kapılarını hastalarına açan klinikte şimdi onlarca doktor ve uzman psikolog görev yapıyor ve her gün tam da hayal ettiği gibi küçük, büyük yüzlerce insan başvuruyor. 2008 yılında “Günahın Üç Rengi” ve 2011 yılında “Hayata Dön” adlı kitapları yayınlandı. 2013 Şubat ayında, Madalyon Psikiyatri Merkezi İstanbul Levent şubesi’ni kurdu. 2015’te Kral Kaybederse kitabı yayınlandı.
Dr. Gülseren Budayıcıoğlu, halen ülkemizin en büyük özel psikiyatri merkezi olma özelliğini koruyan Madalyon Psikiyatri Merkezi’nin başkanı olarak meslek yaşantısını sürdürürken, bir yandan da hastaları ile yaptığı görüşmeleri anlatan, psikiyatriyi kuramsal olmaktan çıkarıp pratik yaşam içinde kitlelere sunan kitaplar yazmaya devam etmektedir.
Bende yazarımızı tesadüfen tanıdığımı ve sizlere de tanıtmak için elimden geleni yapmam gerektiğini düşündüm. Kitaplarında hastalarıyla geçirmiş olduğu terapi seanslarını anlatıyor. Anlatımı akıcı ve o anı yaşıyormuşsunuz gibi bir his veriyor. Psikoterapi öyküleri okumayı seven, psikolojiye ilgisi olan okuyucularımızın ilgisini çekecektir. Facebook sayfasında çocuklar, ilişkiler, aileler üzerine birçok konuyu ele alıp siz okuyucularının çaresiz kaldığı durumlarda bir çözüm yolu bulmanıza yardımcı oluyor. Kitaplar hakkında biraz bilgi vermek istiyorum.

MADALYONUN İÇİ
Yıllardır “panik atak” yaşayan bir iş adamı.
Kendini peygamber ilan eden bir doktor.
Ölümcül bir hastalığa yakalanmış genç bir bankacı…

Bu kitapta her kesimden insanın hikayelerini bulacak, açığa çıkan sırlar ile doktorumuzun düşünceleri, yapabildikleri ve yapamadıklarını göreceksiniz.

GÜNAHINÜÇRENGİ

İnsana ait olan hiçbir şey yabancı değildir bize.
İnsan denen bu muhteşem ve bir o kadar da karmaşık varlığa ait sahici yaşam hikayeleri …

 

 

HAYATA DÖN

Çirkin genç kızın açıldıkça güzel bir prensese dönüşmesi…
Psikanalizin sihirli değneğinin dokunduğu yerde ortaya çıkan bir başarı öyküsü…


KRAL KAYBEDERSE

Avına av olan bir avcının hikayesi…
İnsanoğlu ilk çocukluk yıllarında yaşadıklarından çok etkilenir. Henüz tam ortaya çıkmamış bir heykel gibidir o; hayat da onu ince şekillendirmeye çalışan usta bir heykeltıraş… Alır eline keskiyi, usul usul oyar. Ama bazen keskiyi öyle bir savurur ki, bir parça kopuverir ve o parçayı bir daha kimse yerine koyamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir