Asya Sadeliği

Asya Sadeliği

 
Dünyanın birçok farklı bölgesini ziyaret etmiş birisi olarak Asya kültürünü ve yaşam tarzını benzersiz olarak tanımlayabilirim. Avrupa’da, Amerika’da ve hatta Afrika’da birçok bölge küreselleşmenin etkisiyle birbirine benzer biçimlerde gelişmiş ve gelenekler kurumsallaşmıştır.
Geleneklerin kurumsallaşması Asya için de geçerli olmakla birlikte buradaki kurumsallaşma küresel bir kurumsallaşmadan ziyade geçmişten günümüze yerel küreselleşme şeklinde seyretmiştir.

Günümüzde büyük şehirlerde yük hayvanlar? sırtında seyahat etmek ancak filmlere konu olabilecek türde iken Asya’nın birçok kırsal bölgesinde oldukça yaygındır.

Bu bölgelerdeki insanların sevecen tavırları ve masumiyetleri burada ele almış olduğum her fotoğrafta rahatlıkla görülmektedir.

Fotoğraflara yansıyan diğer kültürel unsurları sizlere bırakmakla birlikte başlıcalarını, çalışkanlık, dinçlik ve cömertlik gibi en temel unsurların tüm fotoğraflara yansıdığını? göreceğinizi umuyorum.

Geniş bir perspektifte Asya Sadeliği yaşam tarzlarına ilişkin daha fazla görsel için http://www.razaqvance.com/category/culture/ adresini ziyaret etmenizi tavsiye ederim.   

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir