MUHTEŞEM PARMAKLAR

Sanat kariyerine 1980’li yıllarda başlayan Judith Ann Braun, resimlerini fırça kullanmadan sadece parmak uçlarıyla yapıyor. Kendini realist figür ressamı olarak tanımlayan sanatçı, ellerini karbona batırarak doğrudan duvara boyama tekniği ile doğa manzaralı resimler ya da simetrik sanat eserleri ortaya çıkarıyor.

New York’ta yaşayan ressam, bu ilgi çekici ve simetrik tasarımlarını oluştururken iki elinin parmaklarını aynı anda kullanıyor. Braun, çalışmalarında üç kritere önem veriyor. Eserleri soyut olmalı, simetrik olmalı ve karbonla yapılmalı.

Judith Ann Braun, ‘Diamond Dust’ (Elmas Tozu) adlı çalışmasını da Virginia eyaletindeki Norfolk’ta Chrysler Museum of Art’ta ziyaretçilerin önünde canlı olarak yapmıştır. Yedi  günde tamamlanan resmin çizilmesi webcam aracılığı ile de internet üzerinden eş zamanlı olarak paylaşılmıştır.

Sanatçının muhteşem parmaklarıyla yaptığı eserleri ‘Portsmouth Museum of Art’, ‘Palo Alto Museum of Art’, ‘Indianapolis Museum of Art’ ve ‘Chrysler Museum of Art’ gibi birçok önemli mekanda sergilenmiştir.

Sanatçının çalışmalarına göz atmak isterseniz judithannbraun.com adlı web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir